Země:

Jen last minute

Oblast:

Zájezdy > Řecko > Nei Pori > Rosa

Rosa

Rosa
Popis
Nabízíme Vám dovolenou v kraji Pieria, v městečku Nei Pori na nejjižnějším cípu Olympské riviéry. Jedná se o nově vystavěné klimatické lázně, stranou dopravního ruchu, s dostatečnou sítí služeb a obchodů. Široká písečná pláž lemovaná promenádou se táhne podél celého městečka. Tradičně je nositelem Modré vlajky.
Koupání v Egejském moři se nic nevyrovná - průzračně čistá voda je po celou sezonu příjemně teplá a je vhodná jak pro děti, tak i dospělé, k vodním sportům i rybolovu.
Ideální poloha letoviska Vám umožní vydat se po stopách přírodních krás, pověstí a historie starého Řecka. Nei Pori se nachází na jižním úpatí pohoří Olympu, můžete se vydat na pěší túry do Olympského národního parku nebo využít kola k cykloturistice, nedaleko je geomagnetická anomálie Magnetico s porušenou zemskou přitažlivostí a celá tato oblast byla bájným sídlem Olympských bohů a hora Mytikas ( 2917 m ) je trůnem boha Dia. Současné severní Řecko je původním Makedonským královstvím odkud Alexandr Veliký dobyl ' celý ' svět. A hlavní město Řecka - Atény pohodlně navštívíte během jednodenního autobusového výletu.
Ubytování
Tradiční řecký apartdům nacházející se cca 250 m od pláže. Kousek od centra Nei Pori. 2lůžková studia v horním patře domu s možností přistýlky jsou vybavena kuchyňským koutem (lednička, vařič, nádobí), sociálním zařízením a balkónem. Klimatizace za příplatek.
Pláž široká písčitá s velmi čistou vodou a dobrým přístupem, vhodná i pro děti, slunečníky a lehátka za poplatek.
Doprava
z Brna
Strava
individuální vaření nebo možnost stravování v místních restauracích
Zájezd zahrnuje
slevu 18% ze základní ceny platnou do 31.1.2019, 10x/11x ubytování ve studiu (jedna místnost) s možností vlastního vaření, leteckou dopravu Brno-Soluň-Brno včetně tax, palivova emisních poplatků, transfer z letiště do Nei Pori a zpět, služby delegáta CK v místě pobytu, zákonné pojištění CK proti úpadku
Zájezd nezahrnuje
pojištění léčebných výloh 16,-Kč /osoba /den nebo komplexní pojištění včetně pojištění případného storna zájezdu 30,- Kč /osoba/den, děti do 2 let bez nároku na sedačku v letadle a v transferu platí pouze (690 CZK), pobytová taxa - úhrada na místě (cca 0,50 € za studio/apartmán a noc), polopenze - 390 Kč/ps./den
Výlety
Meteora - kláštěry vznášející se v oblacích - osmý div světa, jedna z nejpozoruhodnějších památek Řecka, velice dobře dostupná z Nei Pori. Orientační cena: 25 euro/23 euro/os., Soluň - prohlídka hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města Řecka, návštěva přístavu, Bílé věže, náměstí i kostelů a mešity, vzdálenost z Nei Pori cca 80 km., Atény - návštěva hlavního města Řecka - kolébky evropské civilizace a prohlídkou Akropole i staré Agory pod Akropolí, přístavu Pireus, cestou památník bitvy u Termopyl, krásný výlet velice dobře dosptupný z Nei Pori pouze 400 km. Orientační cena: 45 euro/38 euro/os., ostrov Skiatos - výlet krásnou velkou lodí s programem během cesty do chráněné přírodní rezervace v souostroví severní Sporady - rodiště delfínů a dalších mořských živočichů - koupání na jedné z nejromantičtějších pláží Řecka. Orientační cena: 40 euro/35 euro/os., Olymp - Dion - pohoří, podle kterého dostala Olympská riviéra své jméno, nejvyšší hora Řecka sídlo bájného boha Dia - Mytikas 2917 m, chráněná přírodní rezervace a starobylá řecká vesnice Paleos Panteleimonas, Nei Pori leží na nejjižnějším úpatí Olympu. Orientační cena: 20 euro/18 euro/os., Vergina - nejkrásnější okruh na Olympské riviéře do starobylého hlavního města makedonského království Verginy k nevykradené hrobce Filipa II, do Aristotelovy školy, kde byl vychován Alexandr Veliký, návštěva největších vinařských závodů v Nause a horská oáza Eddesa s úchvatnými katarakty. Orientační cena: 30 euro/27 euro/osoba, aquapark u Soluně - třetí největší aquapark v Řecku na okraji Soluně, rozsáhlý komplex pro celodenní zábavu, Panteleimonas - malebné městečko na úpatí Olympu - Palios Pandeleimonas - leží ve výšce asi 500 – 700 metrů. Je unikátní svou ojedinělou architekturou. Jeho neomítnuté kamenné domy s červenými taškovými střechami vytvářejí spleť půvabných uliček, které se sbíhají k dlážděnému čtvercovému náměstí s kostelem Ag. Panteleimonas. Můžete si vychutnat nejen jeho starobylou atmosféru, ale i výhled na pobřeží jižní Pierie u kávy či dobrého jídla. V městečku jsou krámky s místními produkty i výrobky lidového umění. Odjezd 16:30, návrat 20:00. Orientační cena: 17 euro/16 euro/os., Pozar - lázně Pozar se nachází 13 km od malého městečka Aridea, ležícím v severním Řecku. Nezapomenutelné jsou procházky romantickou soutěskou s možností návštěvy místních jeskyní. Lázně jsou vzdálené cca 110 km od Soluně a návštěva je možná během celého roku. Odjezd 8:00, návrat 17:30. Orientační cena: 28 euro/22 euro/os.
Slevy
slevu za včasný nákup 18% ze základní ceny platnou do 31.1.2019 - již odečtena z ceny, organizuje: CK EKOBRNO